Premis al millor estudiantat i professorat de la UdL

Descarregar Pdf
premisextraordinarisUdL2015
El rector lliurant la menció d'excel·lència al professor Xavier Gómez. Foto: UdL

La Universitat de Lleida ha lliurat aquesta tarda els premis extraordinaris de final de llicenciatures i graus, màsters i doctorat, així com de les mencions d'excel·lència a l'activitat docent del professorat. El rector, Roberto Fernández, ha fet entrega de 59 diplomes de premis extraordinaris (35 obtinguts per dones i 24, per homes). Les mencions d'excel·lència docent han estat per a Ximo Company i Joan Ganau, de la Facultat de Lletres; Xavier Gómez, de la Facultat de Medicina; i Carmina Nogareda, de l'Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Agrària (ETSEA).

L'acte institucional ha tingut lloc al Saló Víctor Siurana del Rectorat. El rector, que ha felicitat les persones premiades i les seues famílies, ha convidat els guardonats a ser "ambaixadors de la Universitat de Lleida per tota la vostra vida". Ha destacat en el seu discurs que aquests són uns premis a l'esforç, la constància, el mèrit i el talent, així com un homenatge a la ciència, a la qual li ha atribuït un valor "civilitzatori enfront el fanatisme, la ignorància i la barbàrie".


PREMIS EXTRAORDINARIS DE LLICENCIATURES, GRAUS I DIPLOMATURES
 
Grau en Història: Víctor Sabaté
Grau en Història de l'Art: Marta Bellmunt
Grau en Comunicació i Periodisme Audiovisual: Irene Yuste
Grau en Estudis Anglesos: Paula Goñi
Grau en Estudis Catalans i Occitans: Mariona Miret
Grau en Administració i Direcció d'Empreses: Aida Moliné
Grau en Dret: Raquel Domingo
Grau en Educació Primària: Àngel Roman Garcia
Grau en Educació Infantil: Irene Buisan
Grau en Treball Social: Sílvia Iglesias
Grau en Infermeria: Selene Rodríguez
Grau en Ciències Biomèdiques: Xènia Serrat
Grau en Nutrició Humana i Dietètica: Raquel Abelló
Grau en Fisioteràpia: Clara Bergé
Llicenciatura en Medicina: Xavier Raventós i Xavier Fustà
Grau en Enginyeria Informàtica: Josep Pon
Grau en Enginyeria Mecànica: Oriol Faura
Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica: Ricard Bordalba
Grau en Ciència i Salut Animal: Aleix Solé
Grau en Biotecnologia: Anna Vila
Grau en Enginyeria Forestal: Marta Garcia
Grau en Enginyeria Agrària i Alimentària: Mario Durán


PREMIS DE MÀSTERS

Màster en Recerca en Salut: Gemma Espigares
Màster en Educació per a la Salut: Maria Mercedes García
Màster en Investigació Biomèdica: Pau Marfull
Màster en Ciències Jurídiques: Gerard Castells
Màster en Sistema de Justícia Penal: Silvia Bojados
Màster en Psicopedagogia: Yolanda López
Màster en Educació Inclusiva: Alexandra Blasco
Màster en Ensenyament d'Espanyol / Català per a Immigrants: Andratx Badia
Màster en Llengües Aplicades: Maria Gené
Màster en Desenvolupament i Cooperació Internacional: Eduard Ballesté
Màster en Patrimoni Cultural i Desenvolupament Local: Laia Grifoll
Màster en Enginyeria Industrial: Sergi Vall
Màster en Enginyeria Informàtica: Marc Gonzàlez
Màster en Gestió i Innovació en la Indústria Alimentària: Jordi Sabata
Màster en Enginyeria Agronòmica: Martí Armengol
Màster en Enginyeria de Forests: Esther Estruch
Màster en Protecció Integrada de Cultius: Juan Carlos Rodríguez
Màster Planificació Integrada per al Desenvolupament Rural i la Gestió del Medi Ambient: Marta Nieto
Màster en Millora Genètica Vegetal: Lara Pereira
Màster en Gestió de Sòls i Aigües: Marta Vilarrasa
Màster en Incendis Forestals, Ciència i Gestió Integral: Llorenç Castell
Màster en Sanitat i Producció Porcina: Lluís Fabà

PREMIS DE DOCTORAT  

Àmbit de Ciència i Tecnologia dels Aliments: Laura Salvia i Germán Cano
Àmbit d'Enginyeria Agronòmica: Daniel Plaza, Filipe José Nogueira i Gemma Reig
Àmbit de les Ciències Experimentals: Seba Almedawar, Anna Macià i Ana Isabel Usié
Àmbit de Medicina i Cirurgia: Beatriz Lara i Mélida Esmeralda Castelblanco
Àmbit d'Història, Història de l'Art i Història Social: Ariadna Nieto
Àmbit de Filologia Hispànica: Lirian Astrid Ciro
Àmbit de Filologia Anglesa, Filologia Catalana i Comunicació: Lídia Gallego
Àmbit d'Educació Física: Mária Dinušová


MENCIONS D'EXCEL·LÈNCIA

Joaquim Company (catedràtic del departament d'Història de l'Art i Història Social de la Facultat de Lletres), Joan Ganau (professor titular del departament de Geografia i Sociologia de la Facultat de Lletres), Xavier Gómez (professor del departament de Medicina de la Facultat de Medicina) i Carmina Nogareda (professora del departament de Producció Animal de l'ETSEA).

Més continguts

Galeria fotogràfica