Premis al millor estudiantat i professorat del curs 2014-2015

El rector ha lliurat 63 diplomes i dos mencions d'excel·lència docent

Descarregar Pdf
PremisExtraordinarisUdL2017
Van recollir set caixes. FOTO: EPS-UdL
La Universitat de Lleida (UdL) ha lliurat aquesta tarda els premis extraordinaris de final de graus, màsters i doctorat corresponents al curs 2014-2015, així com de les mencions d'excel·lència a l'activitat docent del professorat. En un acte institucional a la Sala d'actes del Rectorat, el rector Roberto Fernández, ha fet entrega de 63 diplomes de premis extraordinaris (43 obtinguts per dones i 20, per homes). Les mencions d'excel·lència docent han estat per a Paquita Santiveri i Carlos Rey, tots dos de l'Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Agrària (ETSEA).

El rector, que ha felicitat les persones premiades i les seues famílies, ha convidat els guardonats a sentir-se orgullosos de pertànyer a la Universitat de Lleida. "Avui premiem la cultura de l'esforç, la confiança, el treball sostingut i el mèrit, que és el fonament de les societats democràtiques", ha dit als titulats i doctorats. Quant als guardons a l'excel·lència docent, ha reivindicat la importància d'aquesta tasca entre el professorat universitari a més de la recerca.

PREMIS EXTRAORDINARIS DE GRAUS (18 dones i 9 homes)
 
Grau en Història: Marc Castells
Grau en Geografia i Ordenació del Territori: Jordi Rodés
Grau en Comunicació i Periodisme Audiovisual: Jordina Solé
Grau en Estudis Anglesos: Maria Guixé
Grau en Estudis Catalans i Occitans: Carlota Camarasa
Grau en Estudis Hispànics: Anna Alsina
Grau en Medicina: Laura Quibus
Grau en Ciències Biomèdiques: Uxue Urdiroz
Grau en Infermeria: Joana Gassó
Grau en Fisioteràpia: Aránzazu Carrillo
Grau en Nutrició Humana i Dietètica: Eloi Torrent
Grau en Administració i Direcció d'Empreses: Rodica Bochileanu
Grau en Dret: Ricard Serrano
Grau en Turisme: Alexandrina Bajora
Grau en Educació Infantil: Dolors Bernal
Grau en Educació Primària: Verónica Parisi
Grau en Educació Social: María del Rosario Gimeno
Grau en Psicologia: Carla Elcacho
Grau en Treball Social: Nerea Martí
Grau en Enginyeria Informàtica: Sergi Vila
Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica: Manel Vidal
Grau en Arquitectura Tècnica: Laia Martínez
Grau en Biotecnologia: Nelia Jiménez
Grau en Ciència i Salut Animal: Sandra Costa
Grau en Enginyeria Agrària i Alimentària: Gerard Daniel Martínez
Grau en Enginyeria Forestal: Jordi Margalef
Grau en Ciències de l'Activitat Física i de l'Esport: Albert Canton


PREMIS DE MÀSTERS (18 dones i 7 homes)

Màster en Enginyeria Industrial: Jordi Gené
Màster en Enginyeria Informàtica: Jordi Virgili
Màster en Enginyeria Agronòmica: Mercè Molner
Màster en Gestió i Innovació en la Indústria Alimentària: Laura Mazcaray
Màster en Protecció Integrada de Cultius: Andreu Rubio
Màster en Incendis Forestals, Ciència i Gestió Integral: Ana Isabel González
Màster en Gestió de Sòls i Aigües: Irati Laiseca
Màster en Sanitat i Producció Porcina: Paloma Sánchez
Màster en Investigació Biomèdica: Clàudia Guasch
Màster en Recerca en Salut: Adriana Neves
Màster en Educació per a la Salut: Laia Selva
Màster en Ciències Jurídiques: Maria Victòria Borjabad
Màster en Sistema de Justícia Penal: José León
Màster en Comptabilitat, Auditoria i Control de Gestió: Aida Moliné
Màster en Advocacia: Daniel Dabán
Màster en Psicopedagogia: Júlia Cardona
Màster en Educació Inclusiva: Mireia Gonell
Màster en Tecnologia educativa e-learning i Gestió del coneixement: Balbina Falceto
Màster en Formació del Professorat de Secundària, Batxillerat, Formació Professional i Ensenyament d'idiomes: Inesa Shevchenko
Màster en Ensenyament d'Espanyol / Català per a Immigrants: Macarena Agüero
Màster en Llengües Aplicades: Núria Riera
Màster en Patrimoni Cultural i Desenvolupament Local: Maria José Monné
Màster en Agents d'Igualtat d'oportunitats per a les dones. Àmbit rural: Carme Rosell
Màster en Identitat Europea Medieval: Carlos Crespo
Màster en Direcció i Gestió Laboral: Francisco Javier Abadías


PREMIS DE DOCTORAT  (7 dones i 4 homes)

Àmbit de les Ciències Experimentals: Marcelino Bermúdez, Cyndia González i Alba Vicario
Àmbit de Medicina i Cirurgia: Marta Román i Cristina Mirantes
Àmbit d'Enginyeria Agronòmica: Roger Ros i Priscila Gómez
Àmbit de Dret: Marc Salat
Àmbit d'Economia: Jordi Moreno
Àmbit de Psicopedagogia: Georgina París
Àmbit d'Educació Física: Noemí Serra


MENCIONS D'EXCEL·LÈNCIA

Carlos Rey (professor del departament de Química) i Paquita Santiveri (professora del departament de Producció Vegetal i Ciència Forestal).
Carregant el reproductor...